We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om functies voor social media te bieden en om ons websiteverkeer te analyseren. Ook delen we informatie over het gebruik van onze site met onze partners voor social media, adverteren en analyse. Deze partners kunnen deze gegevens combineren met andere informatie die aan ze verstrekt is of die ze hebben verzameld op basis van het gebruik van hun services. Bekijk ons privacy statement in onderstaande link(s).

Nieuws

Britse toeristen weren in Amsterdam; goed idee?

Amsterdam, het Walhalla voor toeristen. Waar de lijfspreuk; seks, drugs en rock-and-roll door de straten galmt. Het lijkt soms wel alsof er geen regels gelden voor de vakantiegangers. Natuurlijk niet voor alle toeristen, maar wel voor een specifieke doelgroep. Zo rolt Amsterdam voor Britse toeristen tussen de 18 t/m 35 jaar een campagne uit; ‘Stay Away’ welteverstaan. Zo hoopt Amsterdam onder andere de overlast te verminderen en de inwoners wat rust te gunnen.

Wij van PanelWizard vroegen ons af wat de Nederlander* hiervan vindt en legden hen de volgende stelling voor:


'' Het is een goed idee dat Amsterdam een campagne start om jonge Britse toeristen te weren.''


Uit het online marktonderzoek komt naar voren dat bijna twee derde (64%) zich kan vinden in de plannen van de gemeente Amsterdam. Ruim een derde (36%) is het er niet mee eens. Het zijn vaker vrouwen die het een goed idee vinden om jonge Britse toeristen te weren (68% vs. 60%). Mannen zijn het er dus vaker mee oneens (40% vs. 32%). Daarnaast zijn het vaker Nederlanders wonend in de regio West-Nederland die achter de plannen staan van de gemeente Amsterdam (69% vs. 61%).

*Steekproef: Nederlanders van 16 jaar en ouder. Representatief naar geslacht, leeftijd, opleidingsniveau, arbeidsparticipatie, gezinssituatie en regio.


Dit artikel is geplaatst op 04-04-2023.

 

Bent u ook geïnteresseerd in onderzoek via PanelWizard?