We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om functies voor social media te bieden en om ons websiteverkeer te analyseren. Ook delen we informatie over het gebruik van onze site met onze partners voor social media, adverteren en analyse. Deze partners kunnen deze gegevens combineren met andere informatie die aan ze verstrekt is of die ze hebben verzameld op basis van het gebruik van hun services. Bekijk ons privacy statement in onderstaande link(s).

Nieuws

Bijna twee derde vindt het een goede zaak dat mensen gemotiveerd worden om minder vlees en zuivel te eten

Afgelopen week (6 t/m 12 maart) was alweer de zesde editie van de ‘Nationale week zonder vlees (& zuivel)’. Een week waarin wordt gemotiveerd om vlees én zuivel links te laten liggen en te kiezen voor plantaardige opties en vervangers. Met een week vleesloos (en zuivelloos) eten maak je namelijk een grote impact op mens, dier en klimaat. Zo bespaar je bijvoorbeeld op watergebruik en de uitstoot aan broeikasgassen. En dat is nou juist wat bijdraagt aan klimaatverandering.

Wij van PanelWizard vroegen ons af wat de Nederlander* van een week geen vlees en zuivel eten vindt en legden hen de volgende stelling voor:


''Het is een goede zaak dat er campagne gevoerd wordt om mensen te motiveren om minder vlees en zuivel te eten.''


Uit het online marktonderzoek blijkt dat bijna twee derde (64%) het eens is met de stelling. Ruim een derde (36%) vindt het geen goede zaak dat er campagne wordt gevoerd om mensen te motiveren om minder vlees en zuivel te eten. Het zijn vaker hogeropgeleiden die zich in de campagne kunnen vinden (72% vs. 64% midden opgeleiden en 56% lager opgeleiden).

*Steekproef: Nederlanders van 16 jaar en ouder. Representatief naar geslacht, leeftijd, opleidingsniveau, arbeidsparticipatie, gezinssituatie en regio.


Dit artikel is geplaatst op 14-03-2023.

 

Bent u ook geïnteresseerd in onderzoek via PanelWizard?