We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om functies voor social media te bieden en om ons websiteverkeer te analyseren. Ook delen we informatie over het gebruik van onze site met onze partners voor social media, adverteren en analyse. Deze partners kunnen deze gegevens combineren met andere informatie die aan ze verstrekt is of die ze hebben verzameld op basis van het gebruik van hun services. Bekijk ons privacy statement in onderstaande link(s).

Nieuws

Geen belasting op webshop pakketjes!

Vanuit je luie stoel even lekker shoppen? Geen probleem met online winkelen; gemak en comfort vanuit je eigen huis. Toch is er in de Tweede Kamer besproken of er een belasting moet komen op pakketjes. Er wordt namelijk veel ‘gewebshopt’ en de Tweede kamer zou graag zien dat het aantal bestellingen wordt verminderd. Waarom? Het bezorgen van pakketjes heeft negatieve effecten zoals CO2 uitstoot en onveilige verkeerssituaties. Daarnaast is het online shoppen niet goed voor kleine en lokale bedrijven.

Wij vroegen ons af wat de Nederlander* van dit idee vindt en legden hen de volgende stelling voor:

“ Ik vind dat er een belasting moet komen op pakketjes besteld bij webshops”.

Ruim een vijfde (23%) van de Nederlanders vindt het een goed idee van de Tweede Kamer om belasting te heffen op pakketjes. Dit blijkt uit online marktonderzoek van PanelWizard. Degenen die een éénpersoons huishouden runnen zijn het hier iets vaker mee eens (35% vs. 19%). Het overgrote deel van de Nederlanders ziet dus weinig in deze plannen van de Tweede Kamer; 78% is het er niet mee eens. Het zijn iets vaker lager opgeleiden die afwijzend tegenover dit idee staan (83% vs. 75%).

*Steekproef: Nederlanders van 16 jaar en ouder. Representatief naar geslacht, leeftijd, opleidingsniveau, arbeidsparticipatie, gezinssituatie en regio.

 

Bent u ook geïnteresseerd in onderzoek via PanelWizard?