We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om functies voor social media te bieden en om ons websiteverkeer te analyseren. Ook delen we informatie over het gebruik van onze site met onze partners voor social media, adverteren en analyse. Deze partners kunnen deze gegevens combineren met andere informatie die aan ze verstrekt is of die ze hebben verzameld op basis van het gebruik van hun services. Bekijk ons privacy statement in onderstaande link(s).

Nieuws

Is het gras groener in 2024?

2023 loopt al bijna ten einde. En zo op het einde van het jaar is het een mooie tijd om stil te staan wat er allemaal afgelopen jaar is gebeurd. Het kabinet valt en er komen nieuwe verkiezingen; Wilders komt als grote winnaar uit de bus. Ook waren er verschrikkingen, zoals de oorlog in Oekraïne, de situatie in de Gaza en de aardbeving in Marokko en Syrië. Maar er zijn ook mooie dingen gebeurd, zo zijn er talloze medische doorbraken geweest in 2023, Max Verstappen wordt weer wereldkampioen en Nederland staat in de top 10 van gelukkigste landen ter wereld. Zou dat volgend jaar zo blijven? Tijd om vooruit te blikken en na te denken over wat er allemaal komen gaat in 2024.

Hoe zal 2024 zijn voor de Nederlander*? Wij van PanelWizard namen de proef op de som en legden de volgende stelling aan hen voor:


“ Ik verwacht dat 2024 voor mij een (nog) beter jaar wordt dan 2023”


Uit het online marktonderzoek komt naar voren dat ruim twee derde (68%) niet kan wachten tot we aftellen naar het nieuwe jaar. Voornamelijk omdat men iets heeft om naar uit te kijken in het nieuwe jaar; geboorte van een (klein)kind, trouwen of een nieuwe baan. Hoe jonger men is, hoe vaker men verwacht dat 2024 een (nog) beter jaar wordt dan 2023.


Een derde (32%) denkt niet dat 2024 het afgelopen jaar zal overtreffen. Voornamelijk omdat alles steeds duurder wordt en men het financieel zwaarder zal krijgen.


*Steekproef: Nederlanders van 16 jaar en ouder. Representatief naar geslacht, leeftijd, opleidingsniveau, arbeidsparticipatie, gezinssituatie en regio.


Dit artikel is geplaatst op 20-12-2023.

 

Bent u ook geïnteresseerd in onderzoek via PanelWizard?